Tym artykułem kontynuujemy wcześniejszy cykl poświecony zwołaniu zgromadzenia wspólników (dla przypomnienia – w poprzednim przybliżyliśmy sposoby zwołania zgromadzenia wspólników).
Po lekturze czytelnik będzie wiedział, czy zwołanie zgromadzenia wspólników może być przeprowadzone w sposób zdalny.
Zgromadzenie wspólników jest to organ obligatoryjny, który skupia wszystkich wspólników spółki. Do jego zadań należy przede wszystkim podejmowanie uchwał w kluczowych dla spółki sprawach.
Szczegółowe zasady funkcjonowania oraz zakres kompetencji zgromadzenia wspólników reguluje umowa spółki, a także przepisy Kodeksu spółek handlowych.
Sposoby zwoływania zgromadzenia wspólników zostały przedstawione w naszym wcześniejszym artykule. Zachęcamy do lektury!
Aktualne przepisy prawa dopuszczają możliwość zdalnego zwołanie zgromadzenia wspólników.
Możliwość taką dopuszcza art. 234 [1] k.s.h. § 1, zgodnie z którym:
“Udział w zgromadzeniu wspólników można wziąć także przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. O udziale w zgromadzeniu wspólników w sposób, o którym mowa w zdaniu pierwszym, postanawia zwołujący to zgromadzenie”.
Jeśli czujesz, że przedstawione zagadnienie może dotyczyć Ciebie zgłoś się do Kancelarii Urban – oferujemy fachową i kompleksową pomoc. Skontaktuj się z adwokat Eweliną Urban lub adwokatem Jakubem Urbanem z Kancelarii Adwokackiej URBAN w Rzeszowie (Adwokat Rzeszów) – zadzwoń – 884 888 536, napisz: sekretariat@kancelariaurban.com lub umów się na konsultacje za pomocą formularza kontaktowego.
Autor: aplikant adwokacki Małgorzata Cwynar z Kancelarii Adwokackiej Urban (Adwokat Rzeszów)